Detské knižné novinky

V údolí obrov - Wolfgang Hohlbein

 

Stroskotanci z ďalekého severu volajú o pomoc. No sotva vstúpia Mike a jeho priatelia na ostrov, narazia na rozľahlé zalesnené údolie, ktoré obývajú obrie dinosaury. To však ani zďaleka nie je jediná hrozba, ktorá tu na nich čaká... A opäÅ¥ je kocúr Astaroth, ktorý vie čítaÅ¥ myšlienky, ich záchrancom v núdzi.

Vládcovia morských hlbín - Wolfgang Hohlbein

 

V poradí štvrtá kniha z obľúbenej fantasy série, v ktorej nás autor zavedie do fantastického sveta koralových útesov na morskom dne. Mike a jeho priatelia sú fascinovaní nádherou podmorského sveta, a Serena, posledná princezná Atlantídy, chce využiÅ¥ svoje magické schopnosti a staÅ¥ sa jeho večnou vládkyňou. ZabrániÅ¥ tomu môže iba Mike, ak sa odváži vstúpiÅ¥ na územie čierneho kamenného mesta, v ktorom však číha príšerná bytosÅ¥

Vulkán na morskom dne - Wolfgang Hohlbein

 

Obľúbená séria žánru fantasy dáva aj v štvrtom pokračovaní priestor novým dobrodružstvám Mika a jeho priateľov na ponorke Nautilus. Klimatická katastrofa hrozí celému svetu - kapitán Winterfeld chce odstreliÅ¥ sopku na morskom dne. Mike s priateľmi sa rozhodnú tomu zabrániÅ¥. No zdá sa, že až v poslednej minúte sa vyskytne možnosÅ¥ záchrany... a aj tentoraz len s pomocou kocúra Astarotha.

Africkí draci - Katarína Petkaničová

 

Knižka Africkí draci je síce detský sci-fi príbeh, ale opisy života ľudí v saharskej časti Afriky sú autentické, lebo autorka s rodinou žila viac než 3 roky v Sudáne

Hľadanie červeného draha - James A. Owen

 

Uplynulo deväÅ¥ rokov od chvíle, čo John, Jack a Charles zachránili bájnu krajinu zvanú Súostrovie snov pred zlom nepriateľa. Stali sa strážcami knihy Imaginarium Geographica, atlasu obsahujúceho mapy všetkých fantastických svetov, ktoré poznáme z diel známych spisovateľov. Teraz trojicu osud spojil znova, pretože Súostrovie sužuje ďalšie nešÅ¥astie: niekto odtiaľ unáša deti a miznú aj legendárne drakolode. Jediná šanca, ako zachrániÅ¥ magický svet a jeho obyvateľov, je vyhľadaÅ¥ poslednú z drakolodí - ÄŒerveného draka. Našich troch dobrodruhov cesta zavedie až do podsvetia k mytologickým Titanom starovekého Grécka. História, mýty a báje sa zmiešajú dohromady, aby mohli rozpovedaÅ¥ najstarší príbeh sveta. A počas tejto cesty strážcovia knihy odhalia, že hrdinov nerobia len statočné činy... a že vyrásÅ¥ môže byÅ¥ nevyhnutné, ale zostarnúÅ¥ nie..

Tu žijú draky - James A. Owen

 

Jednej daždivej londýnskej noci počas prvej svetovej vojny spojí nezvyčajná vražda troch dovtedy cudzích mladých mužov - Johna, Jacka a Charlesa. Výstredný chlapík menom Bert im oznámi, že odteraz sú z nich strážcovia knihy Imaginarium Geographica - atlasu všetkých krajín, aké kedy jestvovali v mýtoch, legendách, bájkach a rozprávkach. Bert tvrdí, že do týchto krajín sa dá doplaviÅ¥ na jeho lodi Indigový drak - na jednom zo siedmich plavidiel, ktoré dokážu prejsÅ¥ cez hranicu medzi dvoma svetmi a vstúpiÅ¥ do vôd obklopujúcich Súostrovie snov. Troch spoločníkov prenasledujú hrozivé bytosti a donútia ich utiecÅ¥ z Londýna na palube drakolode. Na púti do ríše predstavivosti musia prekonaÅ¥ strach a dôverovaÅ¥ jeden druhému, aby mohli bojovaÅ¥ proti temným silám, ktoré ohrozujú obidva svety. ÄŒaká ich veľké dobrodružstvo a v ňom stopy, ktoré čitateľov privedú k prekvapujúcemu odhaleniu. Tu žijú draky, neuveriteľná cesta plná mýtov, mágie a záhad, predstavuje Jamesa A. Owena ako výnimočne nadaného spisovateľa.

Ghostgirl Vitajte na onom svete 1 - Tonya Hurleyová

 

Charlotte Usherová sa v škole cíti ako neviditeľná. No jedného dňa sa tento pocit stane skutočnosÅ¥ou. Charlotte je zrazu mÅ•tva.A to všetko vinou gumeného medvedíka a pre lásku k najkrajšiemu chlapcovi na škole.V tomto satirickom, a predsa citlivom románe sa Tonya Hurleyová venuje neviditeľnosti, ktorú každý z nás občas pocíti, a tomu, čo všetko sme ochotní urobiÅ¥, aby nás ostatní videli. A to aj vtedy, keď ste duch...

Ghostgirl Medzi svetmi 2 - Tonya Hurleyová

 

Charlotte Usherová, známa aj ako Ghostgirl, zistí, že posmrtný život nie je celkom taký, ako si ho predstavovala. Namiesto nekonečných prázdnin ju čaká práca na linke dôvery pre utrápených tínedžerov. No jednotvárnosÅ¥ záhrobia sa rýchlo zmení, keď sa v ohrození života ocitnú sestry Kensingtonové. ZachrániÅ¥ ich nebude také jednoduché ani pre Charlotte.

Ghostgirl Diagnóza láska 3 - Tonya Hurleyová

 

Aby Charlotte Usherová, známa ako Ghostgirl, konečne mohla začaÅ¥ na druhom svete v pokoji odpočívaÅ¥, musí sa opäÅ¥ vrátiÅ¥ na miesto svojho tragického skonu, na strednú školu v Hawthorne. Ešte jej medzi živými ostala posledná nesplnená úloha, ale bude Å¥ažšia, ako sa na začiatku zdalo. Nikto ju totiž nepripravil na útrapy a nástrahy lásky.


Román Ghostgirl hovorí síce o posmrtnom živote, v prvom rade je to však kniha o tom, aké dôležité je byÅ¥ sám sebou a naplno prežívaÅ¥ každý deň svojho života. Zožal obrovský úspech na celom svete a čoskoro sa čitatelia dočkali ďalších dvoch rovnako úspešných pokračovaní. Okamžite sa stal bestellerom New York Times a kritika ho zahrnula chválou.

pripojenie aj v našej knižnici